Connect with us

Aktuality

Víkend nabitý podujatiami začína už v piatok

Published

on

Šprinty a drifty jazdcov, ako aj celonočná party s Európou 2, Majkom Spiritom či Kontrafaktom počas Carat Tuningu na letisku, západ slnka na Wake soul sunset v Ratnovskej zátoke už od 16-tej, Ľudovica na veselú nôtu v novej reštaurácii Folklór od pol siedmej, krst albumu Falošne, ale s citom od domácej kapely Slniečko, ktorý pokrstí Ady Hajdu v Piešťanskom pivovare od 19,00 h, festivalový koncert komorného speváckeho zboru Voci Allegre v Dome umenia v tom istom čase, jazzový Cuco Gajlík Quartet v Kursalone od ôsmej – to sú lákadlá piatkového večera a ďalšie sú pripravené aj na sobotu a nedeľu.

Počas posledných víkendov sú Piešťany a okolie doslova nabité podujatiami rôzneho druhu, ktoré sa odohrávajú v približne rovnakom čase. Či je to pre organizátorov výhodou, prekážkou, alebo im na tom nezáleží, pretože sa orientujú na rôzne cieľové skupiny návštevníkov, je témou na dlhšiu diskusiu, ktorou sa ešte budeme zaoberať.

Advertisement
Hello GPT

Každopádne si aj tento víkend budete môcť vybrať z bohatej ponuky – v sobotu, ako sme už spomenuli, pokračuje Carat Tuning Party na letisku.

Ďalej sa v Kempingu Pullmann koná Celoslovenský zraz trabantistov, ktorí pripravujú na sobotné dopoludnie aj spanilú jazdu mestom, na futbalovom štadióne vo Veľkom Orvišti v sobotu od 9,00 h zasa začína celodenný fubalový Masermo Cup. Elektrárňa Piešťany ponúka už do desiatej ráno Hravé vzdelávanie pre celú rodinu a Otvorenie záhrady 4 živlov.

Advertisement
Hello GPT

elektrarna2Už o pol hodinu neskôr môžete podporiť malé orientálne tanečnice pri ich koncoročnom vystúpení Nerifky a tajomstvo múmie v Hudobnom pavilóne v parku. Od 10,00 do 12,00 h budete môcť opäť ochutnať zdravé dobroty na Letnej ochutnávke v obchodíku Moja špajza na ulici Pod Párovcami. Ku každému jedlu budú pripravené recepty, aby ste si ich vedeli „ukuchtiť“ aj doma.

V „etno“ španielskom rytme sa ponesie i Španielska noc so spevákom a gitaristom Marcom Pillom v Lo Loco bare od ôsmej večer.

O pol desiatej večer zasa začína 11. ročník Nočnej hasičskej súťaže o Putovný pohár starostky obce Banka na futbalovom ihrisku v Banke.

Advertisement
Hello GPT


Okrem týchto podujatí sa v sobotu mali konať aj súťaž Piešťanský oriešok či Otvorenie neba nad vinohradmi na krakovianskom letisku, ktoré však organizátori zrušili – jedno z nedostatku prihlásených psíkov a druhé kvôli počasiu.

Nedeľa 21. júna má tiež čo ponúknuť. Vyznávači zdravého životného štýlu si prídu na svoje na Medzinárodnom dni jógy, ktorý organizuje Slovindia v amfiteátri v parku. Začína sa meditáciou a pozdravom Slnku už od pol deviatej ráno, pokračuje prednáškami a cvičením po celé dopoludnie.

Advertisement
Hello GPT

Na Deň otcov 2015 pripravilo program Mestské kultúrne stredisko do Hudobného pavilónu, kde od 15,00 h vystúpi detský súbor Predškoláčik z Materskej školy na Staničnej ulici a po ňom zaspievajú nesmrteľné hity Jadranka Handlovská a 12-ročná víťazka Talentu 2013 v českom Havířove Adrianka Habrdová z Turčianskych Teplíc.

festival city festNa záver víkendu si zasa môžete zaspievať a zatancovať aj s domácou kapelou  E.M.I. od 19-tej na terase Kursalonu. 

-red-, ilustr.foto: M. Palkovič, archív PNky

Advertisement
Hello GPT
Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články