Časť strešnej krytiny na budove šatní Mestskej polície v Piešťanoch na Teplickej ulici, poškodenú požiarom, strhol silný vietor, ktorý sprevádzal včerajšiu búrkovú smršť. Strecha bola zničená požiarom v júli 2015, ktorý sa rozšíril zo susednej budovy – bývalého Indians pubu. Práve v týchto dňoch malo mesto podpísať zmluvu na jej opravu.

unnamed (1)
„Dielo je dokonané,“ vyjadril sa k situácii náčelník Mestskej polície Marcel Mihalik. „Po požiari nebola fixovaná, a keď prišiel vietor, celú ju zdvihol ako vrchnák konzervy.“ Podľa neho však nejde o žiadnu materiálnu škodu, pretože priestory šatní sú vypratané a celú strechu aj tak treba rozobrať a postaviť nanovo. Práve v týchto dňoch riešili zmluvu s dodávateľom, ktorý sa má pustiť do opravy. „Pokiaľ viem, včera mala byť zmluva na meste podpísaná a v pondelok sa začne pracovať.“ Keďže, ako uviedol, ide o staršiu budovu, drevené trámy, krov aj palach boli požiarom, ktorý sa rozšíril od bývalej diskotéky úplne zničené, a tak strecha potrebuje kompletnú výmenu. Stavbu bude realizovať piešťanská firma Creditstav a mala by stáť okolo 80-tisíc eur.

Búrka a veterná smršť, ktorá sa prehnala mestom narobila najviac škôd na mestskej zeleni, viac informácií prinesieme v samostatnom článku. Výstraha meteorológov ohľadom búrok, pri ktorých vietor zosilnie a môžu padať aj krúpy trvá pre okres Piešťany aj dnes.

unnamed (4)-ad-, foto: MsP

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972