Vietor láme konáre a prevrátil už aj nákladné auto

Vietor láme konáre a prevrátil už aj nákladné auto

4. februára 2020 Off Od PNky.sk

Policajti i hasiči v Trnavskom kraji majú aktuálne plné ruky práce. Silný vietor láme konáre stromov, ktoré spôsobujú ťažšiu prejazdnosť niektorých ciest. Došlo už i k dopravným nehodám, keď vietor prevrátil nákladné autá na Záhorí a v Bratislave.

Situácia v Dolnom Lopašove Foto: Lu Ci

Vodiči v FB skupine Dopravný servis – okres Piešťany a okolie informujú o popadaných konároch na ceste za Madunicami smerom na Červeník, ale i v Dolnom Lopašove.

Na ceste pred Trnavou v smere z Bučian stál tesne po obede na krajnici kamión brániaci plynulému prejazdu. Jeho vodič dával dole plachtu z návesu, keďže nechcel dopadnúť ako jeho kolega v pri Šaštíne, či v Bratislave.

Prevrátený kamión pri Šaštíne Foto: KR PZ v Trnave

Podľa vodičov bol horský priechod Havran zatiaľ prejazdný, pozor bolo treba dávať na menšie popadané vetvičky. 

Polícia upozorňuje motoristov, že z dôvodu silného vetra eviduje viaceré úseky ciest, ktoré sú pre popadané konáre zo stromov ťažšie prejazdné. Ide najmä o cesty v okrese Trnava, Senica a Skalica.

„Jazdite opatrne a jazdu prispôsobte silnému nárazovému vetru. Zároveň odporúčame jazdiť takou rýchlosťou, aby ste vedeli včas zareagovať na situáciu na ceste,“ vyzývajú policajti na svojej FB stránke.

-red-