Vyšetrovateľ Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície vzniesol obvinenie štyrom občanom Slovenskej republiky pre zločin obchodovania s ľuďmi spáchaný v spolupáchateľstve.

Polícia na prípade začala pracovať koncom minulého roka, tento týždeň vyšetrovateľ obvinil štyri osoby a dnes sú už v rukách polície.

Vyšetrovanie preukázalo, že tento príbeh začal v roku 2011 v obci neďaleko Piešťan. Tatiana S. (51 r.) a Miroslav L. (56 r.) uzavreli dohodu s Monikou K. (45 r.) a Romanom K. (46 r.). Dohoda znela, že vtedy 15-ročné dievča ponúknu na sobáš za finančnú odmenu 150 eur.

Následne sa muselo proti svojej vôli presťahovať do spoločnej domácnosti, pomáhať s domácimi prácami a starostlivosťou o manžela, no domácnosť opustiť nemohla.

Policajti Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii vykonali na území Trnavského kraja dnes ráno v spolupráci s kolegami z Okresného riaditeľstva Policajného zboru Trnava úkony smerujúce k zadržaniu obvinených a v súčasnej dobe prebiehajú s nimi procesné úkony.

Za tento zločin hrozí po dokázaní viny trest odňatia slobody vo výške od 7 do 12 rokov.

Zdroj: Polícia SR

About PNKYSK

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972