V pondelok 6. augusta niekoľko minút pred 13. hodinou sa medzi Trebaticami a Vrbovým stala dopravná nehoda. Motocyklista jazdiaci po hlavnej ceste narazil do zadnej časti vozidla, ktoré prichádzalo z vedľajšej cesty. Zranený motorkár bol prevezený do trnavskej nemocnice.

„Vychádzal som z vedľajšej cesty na hlavnú, obzrel som sa, zľava išlo osobné auto, sprava nešiel nikto. Ako som vchádzal na cestu, vtedy do mňa zozadu napálil motorkár. Počul som len veľký náraz, išiel som sa pozrieť, čo sa stalo,” opísal nehodu vodič nabúraného auta, ktorý sa, našťastie, nezranil.

Motocyklista skončil s motorkou v roli.

O poznanie horšie dopadol vodič motorky. „Bol pri vedomí, ale motalo ho, strácal reč, akoby bol chvíľku v bezvedomí,” doplnil vodič auta. „Po príchode na miesto bolo zistené, že motocyklista sa nachádza v poli so zlomenou dolnou končatinou. Vykonali sme protipožiarne opatrenia, poskytli sme motocyklistovi predlekársku prvú pomoc a pomohli sme ho naložiť do sanitného vozidla,” uviedol veliteľ zásahu Martin Piškula.

Na osobnom aute vznikli nemalé škody.

„Mám pocit, že išiel rýchlo, ale nechám to na policajné vyšetrovanie,“ myslí si vodič nabúraného auta. Svedkovia nehody zhodne tvrdia, že motorkár jazdil veľmi rýchlo a vodič auta ho nemal šancu včas zbadať. „Išiel ale stotridsať, viete, silný stroj,“ povedal na mieste svedok z neďalekej firmy.

Pri nehode zasahovali všetky zložky integrovaného záchranného systému.

Presné príčiny nehody vyšetruje polícia. Aktualizované 7.8.2018 15:55 h „Polícia bola včera privolaná k dopravnej nehode v obci Krakovany (okr. Piešťany). 57 ročný vodič vychádzal krátko po obede z vedľajšej cesty na hlavnú. S autom Subaru Forester vošiel do križovatky, kde vzápätí došlo k zrážke s motocyklistom na motocykli Honda. Pri nehode utrpel 48 ročný vodič motocyklu viaceré vážne zranenia, s ktorými bol prevezený do nemocnice. Polícia alkohol u vodičov z Piešťan nezistila. Poverený policajt začal vo veci trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví z nedbanlivosti s následkom ťažkej ujmy na zdraví. Presné príčiny nehody polícia naďalej vyšetruje. Polícia opätovne apeluje na vodičov, aby nepodceňovali situáciu na cestách a vedeniu vozidla venovali maximálnu pozornosť,“ informovala Mária Linkešová, hovorkyňa KR PZ v Trnave.

Obe vozidlá postupne odviezla odťahová služba.

-vv-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972