V nedeľu 14. mája sa Pobedimom niesla slávnostná atmosféra. Dobrovoľný hasičský zbor obce tento rok oslavuje 120 rokov. Pobedimskí hasiči pomáhajú pri záchrane života, zdravia a majetku v novomestskom aj piešťanskom okrese; zasahovali napr. aj pri rozsiahlom požiari obchodného centra PT Univerzál. V súčasnosti je zbor zaradený do najvyššej kategórie a tvorí ho 70 členov, z toho 9 žien.

Ráno sa pred miestnou zbrojnicou stretli súčasní, bývalí hasiči, hasiči z okolitých obcí a obyvatelia. Sprievod ľudí a hasičských áut prešiel ku Kostolu sv. Michala Archanjela, kde farár Ľuboš Tvrdý odslúžil omšu venovanú dobrovoľným hasičom. Zástup ľudí na čele s pobedimskými hasičskými zástavami a harmonikami prešiel na cintorín, kde si hasiči uctili zosnulých členov zboru. Sprievod zamieril k soche sv. Floriána, ktorý je patrónom hasičov.

Slávnostný program pokračoval v svadobnej miestnosti. Na začiatku zarecitovali pobedimske deti veršovanky o hasičoch. Obyvateľom sa prihovoril starosta obce Martin Lednický, predseda DHZO Pobedim Martin Piškula, poslanec Národnej rady a súčasne starosta Častkoviec Dušan Bublavý a vedúci sekretariátu Dobrovoľnej požiarnej ochrany Ján Parčiš, ktorý zboru odovzdal čestnú zástavu. Niektorí dobrovoľní hasiči boli povýšení. V závere rozdal predseda Martin Piškula spolu s veliteľom Martinom Vallom hasičom stužky za vernosť.

-vv-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972