Dnes v sobotu 12. mája sa od 9:30 h v Mestskom parku koná skaustký metlobalový turnaj. Tento šport určite nie je neznámou pre priaznivcov Harry Potrera. Pre ostatných malé vysvetlenie, čo to vlastne metlobal je.


Hra je tiež známa ako muklovský metlobal (muggle quidditch), aby bola odlíšená od fiktívnej hry z Harryho Pottera, pretože samozrejme nezahŕňa magické prvky, ako sú lietajúce metly a začarované lopty. Na vysvetlenie v Harry Potter vesmíre je „mukel“ človek, ktorý nie je schopný čarovať.

Muklovský metlobal hrajú na ihrisku sedemčlenné družstvá, pričom ďalší hráči sú pripravení na striedanie, a súčasťou tímu musia byť aj dievčatá. Ihrisko, na ktorom sa hrá, má oválny tvar a na oboch koncoch sa nachádzajú tri obruče v rozličných výškach. Cieľom je streliť čo najviac gólov prehodením lopty cez obruče a získať tak viac bodov ako súper, samozrejme hráč musí pri tom sedieť na svojej metle. Každé jedno skórovanie je za desať bodov. Hrá sa do chytenia zlatej stely – golden snitch, kedy sa končí zápas, alebo do vypršania časového limitu zápasu.Zúčastniť sa môžu hráči každého veku. Podmienkou je, aby družstvo bolo zložené z chlapcov aj dievčat, minimálne 7 členov v tíme.

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972