Vianočný stromček si vyrezal rovno na sídlisku

Vianočný stromček si vyrezal rovno na sídlisku

20. decembra 2018 Off Od PNky.sk

Nová výsadba stromov na sídlisku Adam Trajan popri rozšírených parkovacích miestach na ulici Mateja Bela vydržala bez poškodenia len pár dní. Z výsadby včera zmizla jedna borovica, ktorú si zrejme niekto vyrezal ako vianočný stromček.


Potom, čo na konci novembra, niekto pracovníkom Služieb mesta Piešťany odrezal vršiak zo smreku, ktorý mal skrášľovať vstup na sídlisko, je tu ďalší prípad ľudskej hlúposti a sebeckosti.

Stromoradie na okraji sídliska bolo realizované ako náhradná výsadba za výruby, ktoré sa udiali pri budovaní parkovacích miest na ulici M. Bela v tomto roku. Prevažne išlo o listnaté stromy, ale bola medzi mini aj jedna približne 1,5 vysoká borovica.

Na jej zmiznutie nás upozornili obyvatelia lokality. „Išiel som vyniesť smeti a zdalo sa mi, že tu niečo chýba. Pozerám a borovica preč,“ hovorí pán, ktorý býva presne oproti miestu výsadby. Zrejme sa hodila niekomu ako vianočný stromček do obývačky.

REKLAMA

Mesto za stromček zaplatilo vrámci realizácie výsadby približne 100 eur vrátane práce a pomocného materiálu. Spoločenská hodnota takto mladého stromu sa ešte poriadne nedá vyčísliť, avšak je na zamyslenie kam speje spoločnosť, keď sa krádeže takéhoto druhu zvyšujú a opakujú. V prípade ak budete svedkami podobného konania volajte priamo mestskú políciu na čísle 159.

-th-