V noci z nedele 4. novembra na pondelok 5. novembra popísal zatiaľ neznámy páchateľ  viacero budov v meste. Rovnaký text je na Dome umenia, na Teplickej, na Valovej, Pod Párovcami a aj na Lipovej. Incident preveruje polícia podľa našich informácií momentálne ako poškodzovanie cudzej veci.Ešte večer na fasádach poškodených objektov nič nebolo. Ráno si na nich majitelia našli nápis – „D…… …. PARTIZANSKA 68 – DILER PERVITINU“. Nešlo však o popísanie jedného objektu. Podľa informácií, ktoré máme momentálne k dispozícii je takýchto nápisov v meste minimálne päť.

So žiadosťou o informácie sme sa obrátili na Mestskú políciu i štátnu políciu. Štátna polícia podľa našich informácií vo veci koná a nateraz je čin kvalifikovaný ako poškodzovanie cudzej veci. Viac informácií po získaní detailnejších informácií.

Aktualizované 5.11.2018 14:00 h: „Polícia začala vo veci trestné stíhanie pre poškodzovanie cudzej veci. Doposiaľ bolo v meste Piešťany poškodených 18  budov. Piešťanskí policajti vykonávajú naďalej prvotné úkony k zadokumentovaniu škôd a k stotožneniu osoby páchateľa. Bližšie informácie zatiaľ nie je možné poskytnúť,“ informovala  Mária Linkešová, hovorkyňa KR PZ v Trnave.

Podľa vyjadrenie náčelníka MsP Marcela Mihálika pri Dome umenia zaznamenali viacero incidentov aj v minulosti, keď došlo k posprejovaniu objektu. Na Dom umenia tak polícia namontovali tri kamery, ktoré ho momentálne sledujú.  

K aktuálnemu prípadu, kedy bolo v priebehu jednej noci posprejovaných takmer 20 objektov, Marcel Mihálik povedal: „Vzhľadom k tomu, že sa jedná o trestný čin vec rieši OOPZ, my zbierame informácie z jednotlivých kamier  kamerového systému.“ Mestská polícia podľa jeho slov riešila v tomto roku šesť prípadov posprejovaných objektov, trikrát spoluprácu s OOPZ a trikrát boli zadržané osoby priamo pri čine a predvedené na OOPZ.

-th- Foto: -mb-, -dm-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972