Búrka a veterná smršť, ktorá sa na záver včerajšieho dňa prehnala západným Slovenskom, neobišla ani Piešťany. Silný vietor vyvrátil niekoľko stromov, niektoré z nich skončili na zaparkovaných autách, lámal konáre, prevracal reklamné stojany.

Asi najhoršiu noc mali majitelia áut na Radlinského a na ulici A. Dubčeka. Na Radlinského vietor vyvrátil veľkú lipu, ktorej koruna skončila na zaparkovanom BMW. Na ulici A. Dubčeka zasa strom spadol na malý Citoren C1. Podľa aktuálnych správ, však našťastie pre majiteľov, škody zrejme nebudú veľké.

Piešťanskí hasiči ešte počas dažďa likvidovali spadnutú časť stromu na sídlisku A. Trajana. Následne mali prácu aj v obci Trebatice.

V mestskom parku vyvrátil silný vietor ďalší mohutný strom a rovnako zlomil aj mladú lipku na Štefánikovej ulici. Popadané stromy a konáre od skorého rána likvidujú pracovníci Služieb mesta Piešťany.

Tí budú mať čo robiť aj s verejným osvetlením, keďže po búrke sa časť Bratislavskej ulice a ulica D. Tatarku ponorila do tmy a osvetľoval ju len blikajúci semafor.

Takéto sú následky nočnej búrky v Piešťanoch:

-th- Foto: -th-, SMP Stredisko verejnej zelene

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972