Veronika Bittnerová: Budem bojovať ako lev!

Veronika Bittnerová: Budem bojovať ako lev!

17. októbra 2014 Off Od

Mladá Piešťanka trpí detskou mozgovou obrnou. Zlepšiť jej zdravotný stav pomohli dva pobyty v Adeli medical center. Po prvom kroku a ďalších úspechoch chce v rehabilitácii pokračovať.

veronika

REKLAMA

kia akcia

„Adeli je pre mňa miesto zázrakov,“ hovorí Veronika Bittnerová (24 r.). Keď bola malá, odborníci dávali jej rodičom nádej, že bude samostatne chodiť. Preto podstúpila niekoľko operácií, jedna z ich však Veronikin stav ešte zhoršila.

Pri prvej návšteve Adeli, tamojší lekári konštatovali, že intenzívna rehabilitácia dokáže jej stav zlepšiť. „Povedali mi, že liečba v ich centre by mi na moju diagnózu DMO mohla pomôcť a dali mi kontakt na niektoré nadácie a sponzorov.“ Veronikini rodičia totiž nákladnú liečbu nemôžu financovať. Mama je s ňou doma a otec na dôchodku.

Aj vďaka pomoci iných už rehabilitáciu v tomto zdravotníckom zariadení absolvovala dvakrát. „Táto liečba ma učí prekonávať samú seba. Vďaka pobytu som začala cvičiť a pochopila som, že jedine to mi pomôže k lepšiemu zdraviu,“ hovorí odhodlané dievča a dodáva: „Cvičenie síce musí bolieť, ale môže byť aj zábavné. A práve to si veľmi vážim na tunajších terapeutoch – aj pri bolestivom cvičení dokážu vytvoriť veľmi dobrú náladu.“

Už po štvrtom dni rehabilitácie sa podľa jej slov začali objavovať prvé pokroky. „Dnes dokážem rovnejšie sedieť, sem-tam sa však pozabudnem. Dokážem rovnejšie stáť, už sa neroztrasiem ako kedysi. Dokážem viac zohnúť nohy a nebolieva ma chrbát ako kedysi,“ hovorí Veronika. „Za svoje ďalšie pokroky budem bojovať ako lev, raz si chcem vyskúšať aj chodítko.“

Každý, kto jej chce v tomto zápase pomôcť, môže prispieť prostredníctvom účtu Asociácie pomoci postihnutým Adeli. Podrobné informácie sú dostupné na Veronikinom Facebooku.

Text: mp Foto: archív vb

veronika 3