Trnavský samosprávny kraj zverejnil na svojej web stránke informácie o pripravovanej oprave jediného cestného premostenia Váhu v Piešťanoch a širokom okolí. Do verejného obstarávania sa prihlásilo deväť firiem, víťaz je zatiaľ neznámy.

krajinsky most ludia

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania na dodávateľa opravy Krajinského mosta je 16. jún. Realizácia má prebiehať v mesiacoch júl až september. Úplná uzávierka pre motorovú dopravu je naplánovaná na prázdninové mesiace. Vyplýva to z informácií, ktoré na svojom webe zverejnil Trnavský samosprávny kraj (TTSK).

Podľa námestníka Správy a údržby ciest TTSK Borisa Valáška verejné obstarávanie na zhotoviteľa stavby ešte stále prebieha. Prihlásilo sa deväť firiem a všetky splnili stanovené podmienky.

Naplánovaná je rekonštrukcia mostného zvršku a nosnej konštrukcie. Tú bude možné realizovať bez uzávierky alebo s čiastočnými dopravnými obmedzeniami, ktoré zahŕňajú uzatvorenie jedného jazdného pruhu alebo reguláciu dopravy pomocou prenosnej svetelnej signalizácie.

Vydanie stavebného povolenia očakáva investor do 31. mája.

(mp)

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972