Connect with us

Aktuality

Vďaka návšteve rakúskych novinárov sa o Piešťanoch môže dozvedieť viac ako milión a pol čitateľov

Published

on

Počas uplynulého týždňa navštívila Piešťany skupina rakúskych novinárov, ktorí si okrem samotného mesta a kúpeľov pozreli i zaujímavosti regiónu. Delegácia prijala pozvanie Slovenských liečebných kúpeľov, Oblastnej organizácie cestovného ruchu Rezort Piešťany a Slovenskej agentúry pre cestovný ruch. Novinári Sissi Munz, Dagmar Postel, Heinz Katzenbeisser a Andreas Schöberl navštívili Piešťany vôbec po prvýkrát a pozrieť si mohli centrum mesta, Balneologické múzeum, dozvedeli sa viac o histórii kúpeľníctva i o tom aké procedúry kúpele ponúkajú v súčastnosti. O krásach nášho mesta sa vďaka ich článkom môže dozvedieť viac ako milión a pol Rakúšanov.

IMG_0154_resize

Slovenské liečebné kúpele Piešťany organizujú návštevy novinárov pravidelne v rámci propagácie ponúkaných služieb. Vďaka nim sa o našom meste dozvedeli napríklad v Izraeli, Kuvajte, ale aj v mnohých ďalších krajinách. Rakúsko sa pre tento krát stalo cieľom kvôli snahe docieliť zvýšenie záujmu turistov z tejto krajiny, nakoľko v uplynulom období začal stagnovať. Pozvania zahraničných novinárov by mali pokračovať aj v budúcnosti.

Advertisement
Hello GPT

Za hlavnú výhodu kúpeľov v Piešťanoch označili rakúski novinári zhodne zameranie procedúr na liečenie a prevenciu, narozdiel od súčastného trendu zameriavať sa výhradne na wellness. I keď liečebné procedúry môžu skôr lákať staršiu generáciu, prevencia by mohla prilákať aj mladšie generácie Rakúšanov, nakoľko si veľmi zakladajú na zdravom životnom štýle.

„Som tu prvýkrát a mám naozaj veľmi rada Jugendstil a Secesiu. Sme veľmi hrdí na architektúru a umenie tohto štýlu v Rakúsku a nevedeli sme si predstaviť, že môže byť v takomto množstve a koncentrácii inde ako v Rakúsku. Veľmi ma to potešilo a samozrejme aj prekvapilo. Som tiež veľmi milo prekvapená, koľko pozornosti nám je počas návštevy prejavovanej a aký veľký záujem je venovaný našim pocitom a názorom,“ povedala novinárka Sissi Munz.

Advertisement
Hello GPT
IMG_0169_resize

Novinárky Dagmar Postel a Sissi Munz.

„Stred mesta je nádherný, ale je nutné zrekonštruovať niektoré zanedbané budovy, ktoré rušia celkový dojem. Je samozrejme jasné, že sa to nemôže robiť všetko naraz, ale bola by škoda, keby sa s tým nič neurobilo. Je škoda, že sme prišli mimo sezónu takže terasy sa už veľmi nevyužívajú, ale vieme si veľmi živo predstaviť, že počas leta musí byť na pešej zóne živo a príjemne. Počas leta je tu určite veľa možností využitia voľného času,“ vyjadrila svoje postrehy Dagmar Postel.

IMG_0166_resize

Anna Gulová zo Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany a Andreas Schöberl novinár z denníku Kleine Zeitung.

„Keď sme sem včera prišli, tak sme boli v takej dosť hektickej nálade, pretože sme chceli všetko stihnúť. Nadobudol som však pocit, že čas mi tu začal plynúť pomalšie. Neradím sa ešte síce k seniorom, ale vnímam, že ľudia sa stále ponáhľajú a žijú hekticky, a práve preto si veľmi cením pokoj a kľud, ktorý som tu našiel. Okamžite to vo mne vytvorilo atmosféru kúpeľného pokoja a oddychu. V Trnave sme navštívili synagógu, ktorá bola nádherne prestavaná na kaviareň, kde sa dá čítať a posedieť pri dobrej káve. Ak by som mal navrhnúť zlepšenie, bolo by to práve vytvoriť takéto priestory, ktoré by spájali moderné a historické. Je tu pre to obrovský potenciál a priestory, ktoré by mohli ponúknuť naozaj veľa a dodať sem šarm,“ vyjadril sa Andreas Schöberl, ktorý zastupoval noviny Kleine Zeitung vychádzajúce v dennom náklade až 900 000 kusov. Novinár sa chystá napísať článok, ktorý bude zároveň odporúčaním a jeho podtitul by mal znieť – „Tam kde končí bolesť, začína dobrý pocit.“IMG_0162_resize

Veľký dosah na čitateľov môžu mať i Heinz Katzenbeisser z magazínu BAHNmax s nákladom 500 000 výtlačkov ročne, ktoré si môžu prečítať cestujúci vo vlakoch. Značný dosah majú aj novinárky Sissi Munz a Dagmar Postel, ktoré pracujú pre redakcie a weby s dosahom až 300 000 čitateľov mesačne. Piešťany sa im natoľko zapáčili, že ich už stihli odporúčať aj svojim kolegom a priateľom. Dagmar Postel prirovnala Piešťany k „Spiacej (nostalgickej) kráse s obrovskou ozdravnou silou.“

Novinári si prezreli aj mimoriadne vzácne kroniky hotela Thermia Palace, ktoré obsahujú vzácne návštevy a odkazy hotelových hostí. Najstaršia pochádza z roku 1912.IMG_0184_resizeIMG_0191_resizeIMG_0185_resize

„Som presvedčený, že cestovný ruch a jeho prosperita je založená častokrát na predstavách a pocitoch. O to viac si cením vyjadrenie našich hostí, ktorí práve v tomto duchu zhodnotili Piešťany. Vzhľadom na to, že medzi Slovenskom a Rakúskom je podľa mojej mienky veľmi veľká kultúrna blízkosť a aj relatívne dobrá dostupnosť sa odvažujem dúfať, že budú Piešťany vyhľadávanou destináciou pre našich rakúskych priateľov,“ povedal v závere stretnutia zástupca Rezortu Piešťany Peter Tremboš.

Advertisement
Hello GPT

IMG_0192_resize

-lt-

Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články