V hlavnej aleji Mestského parku Služby mesta Piešťany v spolupráci s českou sprostredkovateľskou firmou Floravil a holandskou spoločnosťou Verver Export bola dnes 16. decembra dopoludnia realizovaná netradičná výsadba kvetov. Jeden jediný zamestnanec potreboval len niečo vyše hodiny, aby pomocou špeciálneho zariadenia nasadil tulipány, narcisy, či hyacinty. Prvé kvety by mali vykvitnúť v priebehu apríla a park by mali skrášľovať najbližších 5 až 7 rokov.

IMG_5189_resize

Výsadba cibuľovín do trávnika je v našich končinách niečo nové, ale napríklad v Nemecku a Holandsku je tento spôsob bežný. Výhodou je, že záhon nie je nutné odplevelovať alebo hnojiť, kvety rastú priamo z trávnika a po ich odkvitnutí je možné trávnik pokosiť. Cibuľoviny sa normálne sadia koncom septembra, ale holandská spoločnosť Verver Export má aj so sadením počas zimy dobré skúsenosti. Na realizáciu výsadby stačilo jednému zamestnancovi so špeciálnym strojom len niečo vyše hodiny. Zariadenie pracuje na princípe pluhu, ktorý však vykopanú brázdu ihneď uzatvára bez zbytočného rozkopania trávnika.

IMG_5224_resize

„Takéto strojové sadenie je v našich končinách veľkou novinkou. Holandská firma Verver tieto cibuľoviny sama pripravuje, vytvára rôzne zmesi a realizuje aj samotnú výsadbu. Pre náš Mestský park sme si nechali namiešať špeciálnu zmes, ktorá nesie aj názov nášho mesta a obsahuje tulipány, narcisy, hyacinty a niektoré kvety budú pre nás samých prekvapením. Rozkvitnutý záhon by mal byť v smotanových odtieňoch s žltými a červenými farbami,“ povedala o výsadbe riaditeľka Služieb mesta Piešťany Hana Dupkaničová.

IMG_5273_resize

-lt-

 

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972