Trenčiansky samosprávny kraj plánuje vybudovanie Vážskej cyklotrasy naprieč celým svojim územím. Po podpise zmluvy na začiatku augusta by sa stavebné práce mali rozbehnúť na prvom úseku z Hornej Stredy do Nového Mesta nad Váhom a hotové by mali byť do novembra.

Celková dĺžka prvého úseku je 13,4 km a cena realizácie diela 3,7 milióna eur. Trenčiansky župan Jaroslav Baška podpísal zmluvu o jeho výstavbe so spoločnosťou STRABAG, s. r. o. Financie na realizáciu diela idú v tejto fáze iba z rozpočtu kraja.

Ďalším z ôsmich úsekov Vážskej cyklotrasy, na ktorý je už vydané právoplatné územné rozhodnutie je úsek Púchov – Nosická priehrada. Pri hladkom priebehu súťaže na zhotoviteľa by tento úsek mal byť druhým v poradí, ktorý sa dočká výstavby. Do konca roka by k úsekom s platným územným rozhodnutím mali pribudnúť aj úseky Nové Mesto nad Váhom – Trenčín a Považská Bystrica – hranica so Žilinským samosprávnym krajom. Pri stavbe ďalších úsekov chce Trenčiansky samosprávny kraj využiť možnosť financovania z Integrovaného regionálneho operačného programu.

Celková dĺžka cyklotrasy by mala byť 105 km a náklady na jej realizáciu podľa odhadu spracovateľa štúdie Stanislava Chmela z Piešťan 30 miliónov eur.

Cyklotrasy sa chystá budovať aj Mesto Piešťany. V júni schválilo mestské zastupiteľstvo podanie žiadosti o financovanie prostredníctvom operačného programu na projekt Cyklistická a pešia trasa – úsek VII, VIII, IX – Kolookruh Piešťany – Sĺňava o celkovej dĺžke 2,5 km od Krajinského mosta po Ratnovskú zátoku.

TS TSK/th Ilutračné foto: -th-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972