V Trebaticiach zhorelo auto. Chytila sa aj bytovka, obyvateľov evakuovali

V Trebaticiach zhorelo auto. Chytila sa aj bytovka, obyvateľov evakuovali

23. júla 2019 Off Od PNky.sk

V nedeľu 21. júla ráno okolo piatej horelo v Trebaticiach pri nových bytovkách na Záhumenskej ulici auto Škoda Suberb. Oheň z vozidla sa rozšíril aj na stenu bytového domu, z ktorého museli obyvateľov evakuovať.

„Polícia bola v nedeľu, v skorých ranných hodinách privolaná k požiaru auta Škoda Superb do obce Trebatice. Oheň sa postupne rozšíril aj na bočnú stenu obytného domu. Z dôvodu bezprostredného nebezpečenstva rozšírenia požiaru na cely obytný dom, bolo evakuovaných 25 obyvateľov domu,“ informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave, Mária Linkešová. Vyšetrovateľ začal vo veci trestné stíhanie pre zločin všeobecného ohrozenia. Polícia podľa jej slov na objasnení prípadu intenzívne pracuje.

Hasičom bol požiar ohlásený krátko pred 05.00 hod. „Po príjazde hasičov na miesto udalosti bolo vozidlo v plameňoch a požiarom bola zasiahnutá aj fasáda obytného domu. Na likvidáciu boli nasadené dva útočné prúdy za použitia autonómnych dýchacích prístrojov. Hasiči odvetrali priestory obytného domu. Pri požiari nebola žiadna osoba zranená. Následkom požiaru vznikla majiteľom priama materiálna škoda predbežne vyčíslená na 40 000,- Eur. Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania,“ priblížila situáciu Júlia Kedrová z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave. 

-red- Foto: -nb-