Aktualizované – V nedeľu po siedmej hodine večer začala doposiaľ z neznámych príčin horieť prístavba rodinného domu v obci Trebatice. Ulicou sa v krátkom čase začal šíriť štipľavý dym, ktorého sa nadýchal aj sám majiteľ. Škody sa hrubo odhadujú v desaťtisícoch eur.

IMG_3998

„Po ohlásení požiaru boli na miesto udalosti vyslané dva kusy techniky so šiestimi príslušníkmi. Po príchode na miesto udalosti bolo zhodnotené, že ide o rozsiahly požiar so zadymeným priestorom v nádvorí rodinného domu. Bolo potrebné nasadiť väčší počet príslušníkov. Povolaná bola ďalšia technika – cisterna z Piešťan, cisterna z Hlohovca, výšková technika z Trnavy a taktiež sme povolali aj Dobrovoľný hasičský zbor Vrbové,” prezradil veliteľ zásahu Daniel Valkovič. Začínajúci požiar sa pokúšal uhasiť domáci záhradnou hadicou. Nadýchal sa pri tom splodín horenia, preto ho záchranári previezli do nemocnice na ošetrenie. 

IMG_3982

Požiar zasiahol garáž, dielňu a prístavbu, v ktorej sa nachádzalo uskladnené drevo, no do obytnej časti sa, našťastie, nerozšíril. Orientáciu v priestore hasičom komplikovalo silné zadymenie, kvôli ktorému museli používať autonómne dýchacie prístroje. Popri hasení dbali aj na to, aby sa požiar nerozšíril na susedné domy. Výška škody ani príčina doposiaľ určená nebola.

„Na mieste udalosti zasahovalo 12 hasičov z Piešťan, Hlohovca a Trnavy s 5 kusmi hasičskej techniky a členovia DHZO Vrbové. Na likvidáciu a lokalizáciu požiaru boli nasadené štyri C prúdy a jeden vysokotlaký prúd za súčasného rozoberania strešnej konštrukcie. Prácu hasičom sťažovalo silné zadymenie. Pri požiari bola  jedna osoba zranená (utrpela popáleniny II. stupňa tváre a horných končatín). Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania. Následkom požiaru vznikla majiteľovi priama materiálna škoda predbežne vyčíslená na 20 000,- Eur,“ informovala o požiari Júlia Kedrová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave.

-vv-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972