Novomestskí policajti vo veľmi krátkom čase vypátrali a zadržali páchateľa, ktorý oznámil bombu v hypermarkete. V utorok 21. novembra popoludní mužský hlas na tiesňovej linke polície oznámil: „nič len toľko, že v Tescu je bomba, ak nezatiká tak vybuchne to“. Následne zložil. Túto informáciu ešte zopakoval v ďalšom telefonáte. Po tomto oznámení na polícii bola okamžite evakuovali hypermarket. Evakuovaných bolo niekoľko desiatok ľudí. Za uvedený skutok zákon ukladá trest odňatia slobody na jeden až päť rokov.

Novomestskí kriminalisti začali okamžite pátrať po osobe, ktorá úmyselne spôsobila vážne znepokojenie aspoň časti obyvateľstva. Niekoľko hodín po poplašnom telefonáte kriminalisti v zmysle zákona zadržali podozrivú osobu 29-ročného Jána z okresu Nové mesto nad Váhom. Ján sa policajtom priznal. Následne bol v procesnom postavení vypočutý. Konal pod vplyvom alkoholu a po vytriezvení si uvedomil dôsledky svojho konania.

Vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície z Nového Mesta nad Váhom obvinil 29-ročného Jána z prečinu šírenia poplašnej správy. Na obvineného vyšetrovateľ spracoval podnet na návrh na jeho väzobné stíhanie. O tom, že bude stíhaný väzobne rozhodoval včera popoludní sudca Okresného súdu v Novom Meste nad Váhom. 

V priebehu šiestich mesiacov novomestskí kriminalisti objasnili ďalší prípad. V apríli zadržali muža, ktorý volal na tiesňovú linku 112 oznámil „Haló, haló. Dobrý deň, chcel by som nahlásiť v Novom meste na Okresnom súde bombu, je to dosť veľká bomba“. Následne zložil.

Aj po tomto oznámení na polícii bola okamžite evakuovaná budova, v ktorej okrem Okresného súdu sídlia aj ďalšie inštitúcie a to Okresný úrad, Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny a taktiež aj Okresné riaditeľstvo PZ. Celkom bolo evakuovaných 302 ľudí. Novomestskí kriminalisti vypátrali v priebehu niekoľkých hodín po poplašnom telefonáte kriminalisti v zmysle zákona zadržali podozrivú osobu- 26-ročného Ľuboša z Bziniec pod Javorinou.

-lt/Zdroj: Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trenčíne/Foto: archív-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972