V sobotu 13. januára dopoludnia môžete prispieť ku krajšiemu prostrediu, v ktorom žijeme. Sĺňava je obľúbeným miestom pre trávenie voľného času nielen turistov, ale i pre domácich a hoci ju pravidelne vo veľkom čistia každú jar vďaka spolupráci OZ Sĺňava, Mesta Piešťany a škôl, voda stále prináša nové naplaveniny odpadu. Nezodpovední návštevníci rovnako spravia svoje. Aktuálne je pomerne dosť odpadu na novovybudovanej smerovej hrádzi či inak „kose“ pri Výsadbe, ktorá je obľúbeným miestom prechádzok. Ak máte chuť, môžete prísť pomôcť členom OZ Sĺňava a Pro Civitate Spoločne pre Piešťany s jej vyčistením.

Brigáda začne v sobotu od 9:00 h. V závislosti od toho, koľko ľudí sa zapojí, by odpad mohol byť vyzbieraný v priebehu dopoludnia. Zraz bude na hrádzi pri čističke odpadových vôd. Organizátori zabezpečia vrecia na odpad, dobrovoľníci by si mali priniesť iba rukavice a chuť spraviť niečo pre našu prírodu.

V prípade dažďa, alebo príliš nepriaznivého počasia sa brigáda presúva na iný termín. Aktuálne info na FB Sĺňava Piešťany.

-inf-

 

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972