V sobotu jediné preteky na húpacích koňoch vo vesmíre i súťaž v hádzaní vidlami

V sobotu jediné preteky na húpacích koňoch vo vesmíre i súťaž v hádzaní vidlami

14. júla 2017 Off Od PNky.sk

Cez víkend si v blízkosti Piešťan môžete užiť jediné preteky na húpacích koňoch vo vesmíre, Formulu  nula, plastovú megalukostrelbu i súťaž v hádzaní vidlami – Vidlomet. Na podujatiach vo Vrbovom a v obci Beckov sa vďaka týmto zaujímavým športovým zápoleniam určite nudiť nebudete.

Prvé tri spomínané disciplíny sa uskutočnia v sobotu vrámci Vrbovských vetrov. Veľká vrbovská – čiže jediné preteky na húpacích koňoch vo vesmíre – sú už bezpečnejšie ako kedy. V minulých rokoch sa pretekalo na detských húpacích koňoch, ktoré mali občas problém s nosnosťou. Keďže heslom festivalu je, že bezpečnosť je dôležitejšia ako všetko ostatné, prešli kone inováciou a boli vyrobené na mieru.

Zaujímavé súboje sľubujú aj preteky Formule nula a plastová megalukostrelba.

Kompletný program aj s koncertami nájdete tu a na čo všetko sa môžete tešiť vám prezradia Jobusovci v nasledujúcom videu.

Zaujímavou súťažou je i Vidlomet. Súťaž v hádzaní vidlami sa koná vrámci Beckovských slávností. Vidlami sa hádže do diaľky vo vymedzenom priestore z miesta alebo s možným rozbehom o dĺžke maximálne 3 m.

Každý s účastníkov má dva cvičné, nemerané a štyri súťažné pokusy, pričom každý súťažiaci hádže vždy len jeden hod a v poradí, v akom sa akreditoval do súťaže. Traťoví komisári dajú každému z aktérov pokyn k hodu ( bielo-modrá vlajka ) alebo stop hádzaniu ( červená vlajka ).

Najdlhší z meraných hodov je smerodajný k celkovému umiestneniu v seriáli MS a súčet všetkých platných súťažných pokusov je smerodajný pre celkové umiestnenie v tabuľke VIDLOMET TOTAL.

Viac o programe Beckovských slávností sa dočítate tu. 

-th- Ilustr. foto: L. Turňa, Ivan Jurák