V stredu 19. apríla spôsobil silný vietor v našom regióne viaceré komplikácie. Piešťanskí hasiči smerovali do obce Banka pre spadnuté stromy hneď dvakrát. Našťastie, nalomené dreviny spôsobili len materiálne škody a niekoľkominútové zdržanie premávky. 

O pol štvrtej popoludní vyrážali hasiči k spadnutému stromu, ktorý blokoval časť cesty druhej triedy pod Červenou vežou. Hasiči ho spílili na menšie kusy, ktoré odpratali mimo cesty. Na Krajinskom moste a Krajinskej ceste sa tvorili kolóny.

O trištvrte na šesť večer spadla časť mohutného stromu s priemerom asi tridsať centimetrov na auto zaparkované v Dominovej aleji na Banke. Udalosť ohlásila obyvateľka neďalekých bytoviek, ktorá krátko predtým alejou prechádzala. „Boli sme privolaní k spadnutému stromu, ktorý sa nachádzal na osobnom motorovom vozidle a zároveň blokoval miestnu komunikáciu. Konáre sme odstránili s pomocou motorovej píly, následne sme cestu očistili,“ povedal pre pnky.sk veliteľ zásahu Martin Piškula. Majiteľa auta vypátrali privolaní policajti. Konáre poškodili na kapote auta lak a predný nárazník.

-vv-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972