Aktuality

V Rakúsku vytvorte v zápche núdzový pruh

By 3. januára 20124 januára, 2012No Comments

Hneď ako sa začne tvoriť kolóna, musia autá na ceste s dvoma a viac pruhmi utvoriť priestor na prejazd záchranárov. Užitočnú informáciu pre slovenských vodičov, ktorí sa v tomto období chystajú napríklad na lyžovačku do susedného Rakúska, uverejnilo na svojom webe ministerstvo zahraničných vecí.

Od 1. januára 2012 platí pre vodičov na rakúskych cestách, ktoré majú dva alebo viac jazdných pruhov, zákonná povinnosť vytvoriť pri dopravnej zápche, alebo pri náznaku jej tvorenia, núdzový pruh pre zásahové vozidlá.

Na dopravných komunikáciách s dvomi jazdnými pruhmi sú vodiči v ľavom pruhu povinní jazdiť, respektíve zastať čo najviac vľavo, vodiči v pravom pruhu čo najviac vpravo, využijúc aj odstavný pruh.

Pri viac ako dvoch jazdných pruhoch sú vodiči v ľavom pruhu povinní jazdiť, respektíve zastať čo najviac vľavo, vodiči v ostatných pruhoch vpravo s využitím odstavného pruhu.

Povinnosť sa týka vodičov motorových vozidiel všetkých kategórií. Jej nerešpektovanie môže byť sankcionované pokutou do výšky 2 180 eur.

Ako by to malo vyzerať, si môžete pozrieť na videu portálu tv.sme.sk.

Zdroj: mzv.sk

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972