Plocha pred Hotelom Satelit zažila v sobotu 30. apríla netradičné podujatie, ktorým bolo 1. kolo Latte Art ligy. Na vyzdobených kapučínach ste mohli vidieť vzory ako srdce, labuť, medveď, indián alebo dvojitá rosetta. Do súťaže s uvoľnenou a priateľskou atmosférou sa nakoniec zapojilo až 22 skúsených baristov z rôznych končín Slovenska a cestu do nášho mesta merali napríklad z Michaloviec, Prešova, Popradu či z Dunajskej Stredy. Peter Hagara, majiteľ piešťanskej kaviarne The Cup Cafe & Home zorganizoval podujatie spolu s hlavným partnerom Marekom Lőrinczom, ktorý je koordinátorom pre eventy asociácie Speciality Coffee Association of Europe, zaoberajúcou sa kvalitou kávy. Absolútnym víťazom súťaže sa nakoniec stal Kristián Bene, pracujúci v kaviarni Thalmeiner v Trnave.

IMG_7098_resize

„V tejto súťaži ide hlavne o šírenie kávovej kultúry na Slovensku a pozdvihnutie štandardu. Snažíme sa vyberať mienkotvorné kaviarne, ktoré kladú dôraz na súčasné trendy a zároveň sa snažíme zapájať aj laickú verejnosť. Teší nás, že súťaže sú populárne a Latte Art zaujíma aj bežných ľudí, ktorí nám zároveň pomáhajú ako porotcovia. Kávová kultúra sa v poslednom období na Slovensku dvíha, otvára sa čoraz viac podnikov a týmito podujatiami sa snažíme pomôcť ľuďom pri selekcii komerčných podnikov od tých, ktoré to nerobia len kvôli peniazom, ale preto, že ich to baví,“ povedal Marek Lörincz koordinátor podujatí SCAE, obchodný zástupca spoločnosti Cafento a hlavný partner podujatia.

IMG_7073_resize

Peter Hagara a Marek Lörincz

„V našej kaviarni kladieme veľký dôraz na kapučína, na Latte Art, aby bola káva dobrá nielen chuťovo, ale aj pekná vizuálne. S Marekom Lörinczom spolupracujeme ako s dodávateľom kávy Montecelio, našu kaviareň pozná a predpokladám, že kvôli tomu, ako si zakladáme na podávaní kávy, si nás vybral pre úvodné kolo Latte Art ligy. Teší nás, že si do Piešťan našli cestu top baristi zo západného, stredného i východného Slovenska a pravdu povediac takéto množstvo vynikajúcich profesionálov som ešte na žiadnej inej súťaži nevidel,“ povedal Peter Hagara majiteľ kaviarne The Cup Cafe & Home.

IMG_7017_resize
Výsledky 1. kolo Latte Art ligy:

1.miesto Kristián Bene (Thalmeiner,Trnava)

2.miesto Martin Karabinoš (Leroy Cafe & bar, Banská Bystrica)

3.miesto Viktor Štefančík (Nico Caffe, Prešov)

-lt-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972