Aktuality

V prípade zabitia Maduničana znížili útočníkovi trest

By 14. februára 2013No Comments

Jednému z obvinených okresný súd znížil trest o štyri roky, druhému potvrdil pôvodný rozsudok – 13 rokov odňatia slobody.

Po niekoľkých mesiacoch rozhodovania o vine a treste v prípade zabitia Andreja Poláka († 63) padol na Okresnom súde v Piešťanoch druhý rozsudok, ktorý však stále nie je právoplatný. Dvaja mladíci z Maduníc František B. a Peter H. sa opäť odvolali.

Prípad vrátil do Piešťan Krajský súd Trnava v septembri, keď zrušil rozsudok o vine a právnej kvalifikácii v druhom bode obžaloby. Ten sa týkal trestných činov zabitia a výtržníctva spolupáchateľstvom. Rasový motív násilného konania uznal.

V stredu 13. februára súd prvého stupňa posudzoval vinu oboch obžalovaných jednotlivo. Na základe toho znížil trest odňatia slobody pre Františka B. na 9 rokov za zločin ublíženia na zdraví. Petrovi H. vymeral 13 rokov. V máji 2012 dostali takýto trest obaja.

Mladíci mali po Cibuľových slávnostiach v roku 2011 napadnúť dôchodcu Andreja Poláka, ktorý sa vracal domov z obecných osláv. Muž zomrel o dva týždne neskôr na následky brutálneho útoku. Predtým podľa niektorých svedkov obžalovaní vykrikovali rasistické nadávky a vyhrážky. Počas celého procesu obaja rasový motív odmietajú a tvrdia, že nie sú Rómovia.

REKLAMA

fitness sity dieta

Text a foto: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972