Vo štvrtok 17. augusta krátko predpoludním nahlásil anonym bombu v pobočkách VÚB banky. Keďže nahlasovateľ nekonkretizoval mesto, aj k piešťanskej pobočke dorazili policajti a hasiči. Bomba sa, podobne ako 27. júna, nenašla.

Polícia uzavrela nárožie približne na polhodinu, zamestnanci a klienti museli budovu opustiť. „Boli sme privolaní k nástražnému výbušnému systému do piešťanskej pobočky VÚB banky. Príslušníci Hasičského a záchranného zboru Piešťany zabezpečili miesto v prípade výbuchu alebo vzniku požiaru,“ povedal pre pnky.sk veliteľ zásahu Martin Piškula. Budovu prezrel policajný psovod, ktorý žiadnu bombu nenašiel.

„Vzhľadom na nahlásenú bombu v Prešove vykonávala polícia evakuáciu osôb a pyrotechnické prehliadky vo VÚB aj v Trnavskom kraji. Opatrenia boli vykonané v 21 pobočkách. Pyrotechnické prehliadky, ktoré vykonali pyrotechnici spoločne so špeciálne cvičenými psami boli v týchto chvíľach ukončené s negatívnym výsledkom. Žiadna bomba nebola nikde nájdená,“ informovala Martina Kredatusová hovorkyňa Krajského riaditeľstva policajného zboru v Trnave.

-vv-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972