V piešťanskom Mestskom parku sa sobotu 9. a v nedeľu 10. júna uskutoční prvý ročník medzinárodného diskgolfového turnaja Piešťany Open. Ide o spojenie golfu a lietajúceho taniera, keď sa hráči snažia na čo najmenší počet hodov dostať svoj disk do koša. Na turnaj v Piešťanoch je prihlásených takmer 60 hráčov z Českej republiky, Rakúska, Poľska a samozrejme domáci Slováci. Podujatie Piešťany Open je zaradené v kategórii PDGA C a zároveň je súčasťou Slovenskej diskgolfovej ligy A.

Hráči sa stretnú v Piešťanoch už v piatok 8. júna, keď je od 15:00 h do 19:30 h naplánovaný oficiálny tréning. Súťažiaci v kategóriach Open, Master a Junior (muži i ženy) si budú môcť vyskúšať osemnásť jamiek postavených špeciálne pre príležitosť turnaja v unikátnom parku, ktorého základy položil už začiatkom 19. storočia Jozef Erdödy. 

Verejnosť má počas celého turnaja možnosť pozerať sa z hlavných „alejí“ na výkony hráčov. Vstup na spojovacie štrkové cesty nebude počas jednotlivých kôl možný, z dôvodu zachovania bezpečnosti divákov.

V diskgolfe hráči namiesto odpaľovania loptičky hádžu lietajúcim tanierom a snažia sa každú jamku ukončiť s čo najmenším počtom hodov. Každý ďalší hod hádže hráč z miesta, kde jeho disk skončil. Organizátori preto prosia návštevníkov, aby disky nedvíhali a nepresúvali, pretože by tým narušili priebeh súťaže. „Ako budete svedkami, hráči dokážu hodiť disky na vzdialenosť vyše 100 m. Neprekvapuje teda, že zásah diskom je nepríjemný, priam až zdraviu neprospešný. Z dôvodu ochrany zdravia preto hráči nehádžu ak je niekto v oblasti predpokladaného letu disku. Žiadame preto divákov, aby ste nevstupovali do uzavretých oblastí parku, ohrozili by ste tým ako vlastnú bezpečnosť, tak aj plynulosť súťaže. Keďže nie každý hod sa vydarí, odporúčame venovať zvýšenú pozornosť lietajúcim diskom, aj keď ste v otvorenej časti parku. V prípade, že sa chcete o diskgolfe dozvedieť viac, pokojne hráčov oslovte, radi vám odpovedia. Odporúčame tiež navštíviť prezentáciu diskgolfu na južnom konci parku pri budove Kursalonu,“ pozýva organizátor turnaja Štefan Dobrev.

V sobotu 9. júna prvé kolo štartuje od 9:00 h. Druhé kolo začína o 14:30 h. V nedeľu súboje odštartujú o 8:45. Finálové kolo na 9 jamiek začína o 13:30 h. Hrať ho bude lepšia polovica flightov z každej kategórie.

TS

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972