Connect with us

Aktuality

V Piešťanoch vykradol trafiku, chytili ho v Novom Smokovci. Na svedomí má okrem lúpeže i viacero krádeží

Published

on

Štyridsaťročný Čech má na krku niekoľko obvinení. Policajti predviedli týmovú spoluprácu v plnej paráde. Ukázalo sa, že má na svedomí viacero krádeží a v Piešťanoch aj lúpež.

Piešťanskí policajti ho hľadali najmä v súvislosti s lúpežným prepadom predavačky. „V poobedených hodinách prepadol ženu v trafike. Do očí jej nastriekal slzotvorný plyn, sotil ju do steny, prikázal jej ľahnúť si na zem a ruky jej zviazal šnúrou. Zo zásuvky vzápätí vytiahol 40 eur a žene uchmatol platobnú kartu a ďalších 20 eur. Prepadnutú predavačku potom zamkol. Zúfalej žene pomohli ľudia z kostola,“ uviedla Mária Linkešová, hovorkyňa KR PZ v Trnave.

Podľa je slov policajti ihneď vyhodnotili informácie a krátko na to pracovali aj s totožnosťou podozrivého muža. Na základe spolupráce s kolegami z Trenčína a Popradu, sa podarilo policajtom muža zadržať koncom minulého týždňa v Novom Smokovci.

Advertisement
Hello GPT

„Vyšetrovateľ ho obvinil zo zločinu lúpeže závažnejším spôsobom konania. Na základe rozhodnutia súdu je muž stíhaný väzobne. Policajti preverili viacero prípadov za posledné týždne a iba v Trnavskom kraji má tento muž na svedomí ďalšie tri prípady krádeže vlámaním. Ďalšie skutky hlásia aj  policajti z Trenčianskeho kraja. Za lúpež mu môže hroziť strata slobody na 7 až 12 rokov,“ dodala M. Linkešová.

-red- Zdroj: KR PZ v Trnave

Advertisement
Hello GPT
Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články