V Piešťanoch bude prebiehať v dňoch 7. až 12. júna podujatie FIVA World Rally, ktoré organizuje Automotoklub – Veteran Car Club Piešťany, pričom registrovaných účastníkov je už 70 z viacerých krajín. Na letisku sa bude počas rovnakého víkendu konať podujatie CAR AT TUNING PARTY, v rámci ktorého bude v sobotu 11. júna od 9:00 do 12:00 hod vyhradená polovica pôvodného okruhu práve motorkám. Giacomo Agostini, 15-násobný svetový šampión sa so svojou pollitrovou MV Agustou predstaví na dráhe letiska, ale na pláne je aj jeho stretnutie s fanúšikmi na Kúpeľnom ostrove.

GiacomoAgostini-565x800 (1)

Po letisku sa v ten deň budú spolu s Agostinim preháňať aj ďalšie osobnosti československej motocyklovej histórie na svojich veteránskych strojoch a to bude pre fanúšikov jedinečná príležitosť pripomenúť si nielen motocykle a jazdcov minulosti, ale aj samotné miesto, ktoré písalo najhrubším písmom históriu motoristického športu na Slovensku. Práve o motocyklovú časť podujatia v Piešťanoch sa stará Classic Club Hlohovec na čele s Petrom Balážom, ktorý si rovnako nenechá ujsť príležitosť predviesť sa svojim priaznivcom na trati, kde dosiahol skvelé medzinárodné úspechy.

Navyše v osobe Giacoma Agostiniho sa na letisku v Piešťanoch predstaví desiaty svetový šampión, keď v minulosti tu na Cene Slovenska jazdili deviati, či už bývalí alebo budúci majstri sveta Walter Villa, Gary Hocking, Pierpaolo Bianchi, Stefan Dörflinger, Jim Redman, Tom Phillis, Kel Carruthers, Eugenio Lazzarini a Gábor Talmácsi.

-lt/Zdroj: Rezort Piešťany, www.visitpiestany.sk, www.moto-cup.sk-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972