Na Letisko Piešťany sa majú vrátiť letecké dni. To čo naznačil župan Jozef Viskupič v médiach už v auguste, potvrdil na tlačovej konferencii minulý štvrtok. Nepôjde však o návrat akcie, ktorá sa koná na Sliači, ale o úplne nové podujatie. Uskutočniť sa má 4. a 5. mája 2019 pri príležitosti 100. výročia úmrtia generála Milana Rastislava Štefánika.

„Je veľmi dobrou správou pre Letisko Piešťany, že sa nám podarilo vrátiť letecké dni práve na toto miesto. Plánovaný termín má v sebe aj silnú symboliku, keďže 4. mája 2019 si pripomenieme sté výročie od úmrtia generála M. R. Štefánika,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

„Pre nás má tento návrat veľkú symboliku, keďže v roku 2007 sme začali práve my organizovať letecké dni na Letisku Piešťany. Budú to letecké dni s novým názvom a budú mať svoju pravidelnosť. Letisko Piešťany je veľmi dobre situované a má z pohľadu organizátora leteckých dní dobrú infraštruktúru. Ponúka nám možnosti, ktoré si napríklad na letisku Sliač nemôžeme dovoliť,“ povedal na tlačovej konferencii riaditeľ Slovenskej leteckej agentúry Hubert Štoksa.

Podľa vyjadrení podujatie by malo byť s medzinárodnou účasťou a momentálne prebiehajú rokovania so zástupcami Francúzska, Talianska, Českej republiky a samozrejme Slovenska. 

-red-/TS

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972