V Piešťanoch budú mať milovníci piva možnosť vyberať si čoskoro z dvoch domácich značiek. Po Piešťanskom pivovare Žiwell by mal v priebehu septembra spustiť prevádzku Simeon remeselný pivovar Piešťany. Za jeho vznikom stojí spoločnosť Simea, ktorá je výrobcom nealkoholických sirupov  a nápojov. Pivovar vzniká v priestoroch spoločnosti v areáli bývalej sódovkárne.
panko[1]
Podľa vyjadrenia majiteľa na webovej stránke pivovaru, myšlienka realizácie vznikla približne pred 2 rokmi: „Moji spolužiaci a bývali kolegovia zostali verní výrobe piva. Ja som sa preorientoval na výrobu sirupov a nealkoholických nápojov. Práca na výrobe piva mi chýbala a preto som sa na základe ich podnetu rozhodol vybudovať vlastný pivovar. Utvrdil ma aj fakt, že viaceré veľké pivovary začali vyrábať svoje nealkoholické nápoje, tak prečo by výrobca nealkoholických nápojov nemohol vyrábať vlastné pivo.“

Pivovar pripravuje produkciu Simeon-u 10˚ a 12˚, čo bude pivo spodne kvasené plzenského typu. Má byť nefiltrované, nepasterizované, bez chemických prísad a bez pridávania vody tzv. HGB technológiou. Jeho chuť by mala byť plne vyvážená, čistej chmeľovej vône s korenistým zakončením.

Špeciálne pivá majú byť  vyrábané nielen z českých chmeľov, ale podtóny im má pridávať americký chmel, kde bude možné cítiť chmeľovú vôňu s nádychom rôznych druhov citrusových plodov, prípadne korenisté po čiernom korení a zázvore.

-red- Zdroj: www.pivovarpiestany.sk

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972