Connect with us

Aktuality

V Piešťanoch chystajú Včelí deň

Published

on

V Elektrárni Piešťany chystajú v sobotu 13. októbra druhý ročník podujatia Včelí deň pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o život včiel a včelie produkty. Pripravené sú zaujímavé hravé aktivity pre deti i prednášky plné užitočných informácií pre dospelých.

Deti sa počas podujatia  naučia ako sa správať k prírode s členmi OZ Kvas, s včelármi zo Včeloz vyrobia sviečky z včelieho vosku, alebo budú môcť zdobiť medovníky.  Šikulkovo vezme deti do krajiny plnej náučných drevených hračiek,  Onakô zoberie deti do sveta kreslenia, Mestská knižnica mesta Piešťany prinesie spojenie včiel a literatúry a Lesy SR priblížia deťom rôzne druhy drevín.

Advertisement
Hello GPT

 

Pre väčších včelárov aj nevčelárov sú pripravené zaujímavé prednášky o fungovaní včelstva, ekologickom prístupe ku včeláreniu, včelích produktoch a včelárskych začiatkoch.

Advertisement
Hello GPT

Bude sa aj súťažiť

Počas celého podujatia bude prebiehať ochutnávka medov a súťaž o najchutnejší med. Návštevníci si budú môcť odniesť med od lokálnych včelárov.

„Prostredníctvom tejto akcie sa snažíme priblížiť život včiel širokej verejnosti a rozšíriť povedomie o včelích produktoch a ich prospešnosti pre ľudí. Včely a ľudia máju veľa spoločného a preto si zaslúžia aby sme poznali čo potrebujú, čo im prospieva a čo naopak škodí,“ pozývajú organizátori.

Advertisement
Hello GPT

Podujatie začína o 10:00 h a končí o 16:00 h. Vstupné pre dospelých je 3.50 €, deti majú vstup zdarma. Viac info Proapis alebo +421 908 212 670.

-red-

Advertisement
Hello GPT

 

Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články