V Piešťanoch bude Winter znovu sedieť na lavičke

V Piešťanoch bude Winter znovu sedieť na lavičke

18. novembra 2014 Off Od

Projekt, ktorý spojí všetkých pravých Piešťancov. Dňa 22. novembra 2014 o 15:00 h bude v priestoroch Balneologického múzea predstavený jedinečný projekt s názvom Socha Ľudovíta Wintera v Piešťanoch.

winter pozvanka

Zámerom realizátora projektu, ktorým je občianske združenie ProWinter, je vyzbierať dostatok finančných prostriedkov potrebných k zhotoveniu sochy tohto najznámejšieho predstaviteľa rozvoja mesta a kúpeľov a jej osadenie v priestoroch Kolonádového mosta.

„Na uskutočnení projektu pracujeme už od roku 2011, kedy sa táto myšlienka zrodila,“ prezradil ohľadom projektu Tomáš Bušo, jeden zo zakladajúcich členov.

Vo svete existuje veľa príbehov slávnych ľudí, ktoré slúžia ako inšpirácia pre generácie. Aj Piešťany majú jeden silný príbeh hneď “pod nosom”, tak by bola škoda sa s ním nepodeliť. „Sochu Ľudovíta Wintera berieme ako impulz pre návštevníkov, ale aj domácich, aby sa túžili dozvedieť viac o človekovi, ktorého neúnavná práca pomohla posunúť Piešťany na ceste od objavenia liečivej sily tunajšieho sírneho bahna až po svetoznáme kúpele, ako ich poznáme dnes,“ vysvetľuje zámer projektu Katarína Hallová.

Pokusov o vybudovanie sochy Ľudovíta Wintera bolo už niekoľko, ale ani jeden nebol dotiahnutý do zdarného konca. Veríme, že práve tento projekt uspeje, nakoľko jeho koncept vychádza z historických súvislostí a jeho realizácia predstavuje dokonalé doplnenie piešťanského koloritu.

Viac o celom projekte, ako aj spôsoboch jeho financovania, sa dozviete na oficiálnej stránke www.prowinter.sk.

Zdroj: Tlačová správa