Počas soboty a nedele si nechalo v Piešťanoch spraviť bezplatné vyšetrenie na ochorenie covid-19 pomocou antigénových testov 8 986 ľudí. Pozitivita bola 0,60 %, testovanie teda odhalilo 54 ľudí s koronavírusom.

V kúpeľnom meste fungovalo v sobotu a v nedeľu 18 odberných miest. Takmer nikde nebolo treba čakať a ľudia, ktorí prišli na test, chválili ústretovosť a profesionalitu členov odberných tímov. Okrem zdravotníkov boli medzi nimi aj policajti, vojaci, zamestnanci samosprávy a dobrovoľníci pomáhajúci s administratívou. Jednou z nich bola aj slovenská reprezentantka vo wakeskatingu Zuzana Vráblová.

„Touto skúsenosťou by som chcela vyjadriť rešpekt, vďaku všetkým zdravotníkom v prvej línii a teší ma, že som mohla byť súčasťou tohto tímu,“ napísala na facebooku viacnásobná majsterka sveta, ktorá pomáhala s testovaním v priestoroch Malej scény Ivana Krasku.

„Ľudia prichádzali priebežne, testovalo sa plynule, neboli nejaké veľké prestávky, ale ani dlhé rady,“ zhodnotil skríning primátor Peter Jančovič pre Trnavské rádio a dodal: „Musíme si počkať na čísla celého okresu, tie rozhodnú o tom, či bude ďalšie testovanie.“

V Piešťanoch je aj naďalej možné nechať si spraviť vyšetrenie pomocou antigénového testu počas pracovných dní v areáli hotela Granit (Vojenský kúpeľný ústav) od 8:00 do 16:00 h a v Napoleonských kúpeľoch od 10.00 do 18.00 h.

Text: Martin Palkovič Foto. FB/Zuzana Vráblová

About PNKYSK

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972