Na viac než 900 metroch štvorcových chodníkov v mestskom parku je od včera nový štrk. Služby mesta Piešťany (SMP) dali ich povrch upraviť na základe podnetu z web stránky Odkaz pre starostu.

MP 02-20-14 106506

Podľa Moniky Kováčovej zo SMP predstavuje rozsah prác výmeru 911 m2. Náklady sú 2 417 eur. S ohľadom na dobré počasie prebiehali práce od pondelka 17. februára. Vykonávala ich firma Stavokomplet s. r. o., ktorá je zmluvným partnerom SMP na základe verejného obstarávania.

„Zo stránky Odkaz pre starostu sme evidovali požiadavku na opravu chodníka v Sade A. Kmeťa. Na základe obhliadky a opodstatnenej požiadavky boli práce zadané zmluvnej spoločnosti,“ inromovala Monika Kováčová.

Služby mesta Piešťany podľa jej slov evidujú havarijný stav na viacerých mestských komunikáciách a chodníkoch, ktoré operatívne zabezpečujú v rámci údržby. Je to tak aj v Sade A. Kmeťa, kde chýba povrchová úprava aj ďalším chodníkom. „Ich údržba je závislá od finančných prostriedkov , ktoré nepokryjú všetky požiadavky občanov mesta Piešťany,“ uzavrela Monika Kováčová.

Text a foto: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972