Policajti z Nového Mesta nad Váhom vzniesli obvinenie  pre prečin krádeže voči 16-ročnému mladíkovi. Obvinený sa vlámal do predajne hodinárstva, majiteľovi spôsobil škodu 750 eur.

IMG_0060

Lúpež sa stala 18. decembra skoro ráno. Páchateľ rozbil výklad predajne na ul. Jakuba Hašku. Cez otvor vo výklade odcudzil náramkové hodinky. Majiteľovi hodinárstva spôsobil celkovú škodu vo výške asi 750 eur.

Nešlo pritom o prvý konflikt mladého Novomešťana so zákonom. Za obdobný prečin krádeže bol v predchádzajúcich dvadsiatich štyroch mesiacoch už raz odsúdený. Obvinenému hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky.

Novomestskí kriminalisti objasnili aj lúpež v potravinách. Rudolf (21 r.) a Marcel (16 r.) sa rozhodli v kuklách na hlave prepadnúť potraviny na Jánošíkovej ulici. Dvojica sa zmocnila sumy 740 eur. Ako maskovanie poslúžili mladým mužom igelitové tašky s vystrihnutými očami. Predavačka neutrpela pri lúpeži žiadne fyzické zranenie.

Vyšetrovateľ spracoval návrh na väzobné stíhanie oboch páchateľov. Za trestný čin lúpeže hrozí obom trest v rozmedzí od 3 do 8  rokov. Trestné sadzby sa u mladistvých znižujú na polovicu.

Text a foto: Rasťo Gavora

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972