V Novom Meste privítajú nový rok pesničkami z Repete a diskotékou

V Novom Meste privítajú nový rok pesničkami z Repete a diskotékou

29. decembra 2013 Off Od PNky.sk

Novomestská radnica pripravila pre svojich občanov každoročnú oslavu príchodu nového roka. Od 22.30 do 1.00 h bude na Námestí slobody pripravený program pre starších i  mladšie ročníky. K občanom sa na záver roka prihovorí tiež primátor Jozef Trstenský.

Počas dva a pol hodinového programu na prelome rokov vystúpi známa novomestská rodáčka Helena Vrtichová, ktorej počas jej dlhoročnej speváckej kariéry prischla prezývka, “ Diridonda“. Speváčka patrila v 70 rokoch minulého storočia k známym a populárnym interpretom. Jej najúspešnejšie hity boli skladby z tzv. pražského obdobia –  Jsem tvá múza, Pražská holka, Vlak rychlovlak, Nechci žít jak poustevník, či Prší. Helena Vrtichová je veľmi dobre známa z relácie Repete a už 25 rokov pracuje ako poštárka.
Miriam „Mia“ Klimentová je speváčka známa z televíznych relácií Repete, Kaviareň Slávia, či Senzi Senzus. Jej repertoár je charakteristický melodickými piesňami s citlivými textami, ale aj zmesami ľudových piesní v novej úprave. Počas svojej speváckej kariéry vydala dve CD a v tomto času pracuje na treťom.
Pre mladšie generácie radnica pripravila diskotéku Igora Fábika.
Rok 2014 privítajú Novomešťania tradičným ohňostrojom. Radnica na tento účel vyčlenila zo svojho rozpočtu 2 500 €.
Autor: Rasťo Gavora