V Novom Meste nad Váhom chystajú nariadenie o zákaze umiestnenia herní a kasín na území mesta. Petíciu s názvom Zastavte hazard podpísalo 6328 obyvateľov. Samospráve ju petičný výbor odovzdal koncom septembra. Podľa obyvateľov v súvislosti s hraním hazardných hier dochádza na území mesta k narušovania verejného poriadku.

Prostredníctvom petície žiadali obyvatelia mestské zastupiteľstvo, aby prijalo všeobecne záväzné nariadenie, v ktorom bude ustanovené, že na celom území mesta nie je možné umiestniť herňu a kasíno. Zákaz sa má týkať všetkých budov uvedených v zákone. to vo všetkých budovách uvedených v zákone o hazardných hrách. Zároveň požiadali poslancov, aby vo VZN ustanovili zákaz umiestniť kasíno vo všetkých zákonom ustanovených budovách. Poslanci petícii vyhoveli a zaviazali prednostu úradu predložiť VZN zákaze umiestnenie herní a kasín. Poslanci sa budú týmto nariadením zaoberať 10. decembra. Ak ho schvália, účinnosť by malo nadobudnúť na prelome rokov.

Po schválení nariadenia nebude môcť byť herňa umiestnená v hoteloch, moteloch, penziónoch budovách pre obchod a služby, ako aj v budovách pre kultúru a na verejnú zábavu a bytových domoch. Kasína nebude možné umiestniť rovnako v hoteloch, moteloch, penziónoch, budovách pre obchod a služby ako i v budovách pre kultúru a na verejnú zábavu.

Aký výpadok príjmov spôsobí zákaz umiestňovania herní a kasín, radnica Nového Mesta nad Váhom v materiáloch k VZN nezverejnila. Jej tohtoročné plánované príjmy z hazardných hier sú 100 000 €. Ide o odvod z výťažku stávkovej kancelárie a z hazardných hier prevádzkovaných prostredníctvom technických zariadení obsluhovaných priamo hráčmi a pri videohrách.

-th- Ilustr. foto: -mp-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972