Hasiči boli včera po 22.00 h privolaní k požiaru osobného vozidla na Ulici A. Dubčeka a spolu s políciou riešili o štyri hodiny neskôr podobnú udalosť na sídlisku Adam Trajan. V oboch prípadoch išlo o úmyselné zapálenie. Požiar zničil luxusné BMW aj Hondu Civic.

P1270165

„Požiarom bol postihnutý motorový priestor vozidla a požiar sa šíril do interiéru,“ povedal k požiaru na Ulici Alexandra Dubčeka hovorca hasičov Tomáš Bílik. BMW bolo podľa jeho slov zaparkované v rade iných vozidiel a hrozilo, že oheň sa rozšíri. „V dôsledku sálavého tepla bol poškodený vedľa stojaci osobný automobil značky Audi A6.“

Podľa hovorcu vznikla škoda približne 6 800 eur. Príčina požiaru bola predbežne stanovená ako úmyselné zapálenie neznámou osobou.

O 2.15 h privolali k požiaru na sídlisku Adam Trajan aj políciu. Aj v tomto prípade išlo podľa policajnej hovorkyne Márie Linkečovej o úmyselné konanie. Podobne ako BMW, aj Honda Civic horela v motorovej časti vozidla a požiar sa šíril do interiéru. Škodu v tomto prípade odhadli na 1 200 eur. „Polícia začala trestné stíhanie pre prečin poškodzovania cudzej veci,“ dodala hovorkyňa.

Zdroj: KRPZ/KRHAZZ

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972