V noci z pondelka 6. mája na utorok 7. mája mali piešťanskí hasiči plné ruky práce. Zasahovať museli pri troch požiaroch. Najskôr horelo auto, potom strom a napokon aj vchod bytového domu.

„Včera 6. mája 2019 krátko pred 22.30 hod. bol ohlásený požiar osobného motorového vozidla v Piešťanoch na Rekreačnej ulici. Po príchode hasičov na miesto udalosti bolo prieskumom zistené, že vozidlo je celé v plameňoch. Na lokalizáciu a likvidáciu hasiči nasadili jeden útočný prúd. Pri požiari nebola žiadna osoba zranená. Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania. Následkom požiaru vznikla majiteľovi priama materiálna škoda predbežne vyčíslená na 20 000,- Eur. Po likvidácii požiaru bolo miesto udalosti odovzdané príslušníkom polície,“ informovala Júlia Kedrová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva HaZZ v Trnave.

Ďalší požiar bol nahlásený krátko pred polnocou, opäť na Rekreačnej ulici. Horel strom. „Na mieste udalosti zasahovali príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Piešťanoch jedným útočným prúdom. Pri požiari jedna osoba utrpela zranenia (popáleniny II. – III. stupňa trupu a horných končatín). Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania,“ hovorí J. Kedrová.

Pol hodinu po polnoci zasahovali hasiči pri požiari vchodu bytového domu na Lipovej ulici v Piešťanoch. Hasičom stačil na likvidáciu ohňa jeden útočný prúd vody za súčasného odvetrávania priestorov. „Evakuácia osôb bytového domu nebola potrebná. Po odvetraní priestorov bol bytový dom prekontrolovaný. Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania. Následkom požiaru vznikla majiteľom bytového domu priama materiálna škoda predbežne vyčíslená na 5 000,- Eur. Miesto udalosti bolo odovzdané príslušníkom polície,“ zakončila opis rušnej noci hovorkyňa.

-th-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972