V pondelok 20. mája krátko pred 23.00 hod. bol hasičom ohlásený požiar autoservisu na Vrbovskej ceste v Piešťanoch.  Pri udalosti zasahovalo takmer dvadsať hasičov.

„Požiar sa nachádzal vo vnútornom priestore garáže. Zhorela kancelária autoservisu a vplyvom vysokej sálavej teploty došlo k poškodeniu vybavenia autoservisu a zaparkovaného osobného motorového vozidla Opel. Hasiči zasahovali s ochranou dýchacích ciest. Zásah komplikovalo okrem silného zadymenia a sálavého tepla aj neusporiadanosť vybavenia garáže, nezabezpečená montážna jama. Požiar bol likvidovaný za pomoci vody a ťažkej peny. Na odvetranie priestoru bol použitý pretlakový ventilátor,“ informoval Martin Krajčovič, vrchný inšpektor a vedúci oddelenia operačného riadenia a IZS KR HaZZ v Trnave.

Na mieste udalosti zasahovali hasiči z Piešťan, Hlohovca, Trnavy a členovia dobrovoľného hasičského zboru obce Vrbové a Moravany nad Váhom. Spolu bolo na zásah nasadených 19 hasičov a 7 kusov hasičskej techniky.

„Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania. Škoda na majetku bola predbežne stanovená na 75.000,- €. Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania. Pri udalosti nedošlo k zraneniu osôb,“ dodáva M. Krajčovič.

red/TS KR HaZZ v Trnave Foto:  KR HaZZ v Trnave 

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972