Nespokojnosť zamestnancov Nemocnice Alexandra Wintera vyvrcholila petíciou za odvolanie riaditeľky. Ľuďom, ktorí sa pod ňu podpíšu, hrozia podľa našich informácií následky. Mária Domčeková to odmieta.

DSC_0789

REKLAMA

Laser_banner

Petícia koluje po nemocnici od minulého týždňa, niektorí nadriadení ju vraj zamestnancom zakazujú podpisovať. Podľa jedného zo zamestnancov, ktorý nechcel byť menovaný, hrozia na niektorých oddeleniach za podpis sankcie vo forme zrážok zo mzdy a rušenia dovoleniek. Sestry môžu byť údajne preradené na iné oddelenie.

Upozornila na to aj televízia Markíza, pre ktorú zamestnankyňa nemocnice povedala, že v hre je aj štrajk piešťanských zdravotníkov. Náš zdroj nevie ochotu štrajkovať medzi zdravotníkmi odhadnúť. „Mnohí sa tvária, že by išli, ale keď príde na lámanie chleba… Zatiaľ je to stanovisko väčšiny zamestnancov.“

V žiadosti za odvolanie riaditeľky je napísané, že dôvodmi na odchod Márie Domčekovej sú nedôvera zo strany zamestnancov a situácia, ktorá vznikla počas jej pôsobenia vo funkcii. Zatiaľ je pod ňou takmer sto podpisov.

Zamestnanci mali včera túto žiadosť odovzdať Správnej rade NAW, ktorá môže riaditeľku odvolať. Rada však nezasadala a jej členovia sa zrejme stretnú až budúci týždeň.

Pred týždňom Mária Domčeková povedala, že informáciu o petícii zaznamenala: „Nezaujímam sa o to. Je to na každého názore, ja s tým nijakým spôsobom nenakladám.“ Zastrašovanie zamestnancov včera rázne odmietla.

(mp)

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972