Aktuality

V kúpeloch sa stretli honorárni konzuli z celého sveta

By 1. novembra 20122 novembra, 2012No Comments

Pravidelné svetové stretnutie honorárnych konzulov Slovenskej republiky sa prvý raz uskutočnilo aj v Piešťanoch.

[singlepic id=36911 w=520 h=340 float=center]

 

Ministerstvo zahraničných vecí ako organizátor stretnutia zaznamenalo rekordnú účasť. V Bratislave sa zišlo 111 honorárnych konzulov zo 63 krajín. V rámci svojej cesty po Slovensku si pozreli Trnavu a Piešťany. „Stretnutie je výrazne venované ekonomickej diplomacii a posilneniu ekonomických vzťahov Slovenska so zahraničím,“ vysvetlila Dagmar Repčíková, generálna riaditeľka hospodárskej spolupráce Ministerstva zahraničných vecí SR.

Honorárni konzuli sú samostatní podnikatelia, ktorí svoju funkciu vykonávajú na vlastné náklady a sledujú vlastné podnikateľské aktivity. Ide bohatých a vplyvných ľudí a ich úlohou je podporovať ekonomickú spoluprácu s krajinou, v ktorej pôsobia.

REKLAMA

Cieľom ich pravidelných stretnutí je výmena informácií o ekonomických potrebách Slovenskej republiky. „Momentálne chceme pomôcť malým a stredným podnikateľom, aby prekonali hranice Európskej únie. Pretože celosvetová finančná kríza ukázala, že priestor EÚ nestačí. Musíme sa posunúť ďalej,“ uviedla Dagmar Repčíková. Keďže Slovensko nemá diplomatickej zastúpenie vo všetkých krajinách sveta, honorárni konzuli sú podľa jej slov ľudia, ktorí v tejto oblasti dokážu pomôcť.

Dodala, že na stretnutí sa hovorilo aj o nedostatkoch, ktoré by malo Slovensko napraviť. „Je to najmä nedostatočná komunikácia. Pýtali si viac propagačných materiálov v rôznych jazykoch.“

Text a foto: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972