Počas víkendu 6. a  7. mája 2017 sa v Kultúrnom dome v  Krakovanoch stretnú čipkári z desiatich krajín, aby prezentovali vytváranie jemnej krásy, vymenili si skúsenosti a naučili sa nové techniky. Inšpiráciou im bude aj výstava národnej umelkyne Eleny Holéczyovej. Unikátne paličkované diela, ktoré zapožičala Slovenská národná galéria neboli vystavované 20 rokov.

Súčasťou festivalu bude súťažná výstava Vodný svet. Práce do súťaže zhotovili čipkárky zo Slovenska a Čiech, prebiehať bude i hlasovanie divákov. Pripravené sú tiež semináre Pletená čipka z Brezovej pod Bradlom a Život a dielo Eleny Holéczyovej a rovnako kurzy paličkovanej čipky. Zaujímavé budú taktiež módne prehliadky, kde budete môcť zhliadnuť modely s využitím paličkovanej čipky.  Súčasťou programu sú tiež kultúrne vystúpenia, ale dopriať si budete môcť aj  gastronomické zážitky prostredníctvom tradičných jedál starých mám.

V múzeu za Krakovskú bránu sa môžete pokochať výstavou Paličkovaná čipka v ľudovom odeve z rôznych regiónov Slovenska. Táto výstava potrvá od 6.5.2017 do 30.9.2017. 

TS/red

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972