V období od 3. do 26. júla zasahovali hasiči v Trnavskom kraji proti požiarom dohromady až 173 krát. Z celkového počtu vykonali až 54 zásahov členovia Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Piešťanoch. Horelo pri žatve, ale oheň zachvátil tiež budovy, kontajnery, dopravné prostriedky, skládky odpadov a najviac postihol stromy a kroviny. Vplyv na vznik požiarov malo najmä horúce a suché letné počasie, ale vo viacerých prípadoch bola príčinou vzniku požiarov ľudská nedbalosť alebo úmyselné konanie.

20150717_071755-640x480

 

V rámci štatistiky zásahov evidujú hasiči každoročný nárast požiarov stromov a krovín, problémové sú však aj žatvy a ťažko sa likviduje oheň na skládkach odpadov. Ľudia by mali byť obozretní pri odhadzovaní ohorkov cigariet, pretože v horúcom počasí môže dôjsť k vznieteniu naozaj ľahko. Kontajnery na odpadky horeli v 19-tich prípadoch. Celkovo zasahovalo v Trnavskom kraji pri 173 požiaroch 704 hasičov s použitím 299 kusov hasičskej techniky a okrem toho s ohňom bojovali aj dobrovoľné zbory.

Z našich článkov v júli ste sa mohli dozvedieť o požiari v bývalom Indianse, horiacom kamióne na diaľnici, o tom ako oheň ničil obilie pri obci Červeníkbunkri v plameňoch na Vrbovskej ceste a tiež o požiari auta na E.F. Sherera.

-lt-

 

 

 

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972