Polícia zaznamenala v Trnavskom kraji v prvom štvrťroku 257 dopravných nehôd, čo je o dve menej ako v uplynulom roku. Piešťany obsadili v štatistike krajských nehôd tretie miesto od konca, najhoršie je na tom v počte nehôd Trnava a najmenej sa ich stalo v Hlohovci. 

nehoda dialnica madunice

REKLAMA

kia-042015-500

Pri dopravných nehodách prišlo v kraji o život päť ľudí, o troch menej ako vlani. Ťažko sa zranilo 19 osôb a ľahko 96. Pri 34 dopravných  nehodách polícia zistila u vodičov požitie alkoholu. Je to o osem prípadov menej ako v prvom štvrťroku minulého roka, napriek tomu vychádza, že každá 7. až 8. nehoda bola spôsobená pod vplyvom alkoholu. Najviac nehôd s asistenciou alkoholu bolo zistených v okrese Trnava -11, Galanta a Piešťany po 6, Skalica 5, Dunajská Streda 4, Senica 2  a Hlohovec 0.

nehoda

Väčšinu nehôd zavinili vodiči motorových vozidiel, chodci ich spôsobili 10 a cyklisti 4. Pri každej 8. až 9. nehode bol účastníkom chodec. V tomto prípade ide o nárast v počte chodcov ako účastníkov dopravných nehôd o štyri prípady. Polícia preto apeluje na chodcov, aby nezabúdali na reflexné prvky a boli dostatočne viditeľní. Do ulíc vybieha čoraz viac korčuliarov, ktorí by si mali uvedomiť, že sa na nich vzťahujú tie isté pravidlá ako na chodcov.

Hlavnými príčinami dopravných nehôd bolo porušenie povinnosti vodiča, nedovolená rýchlosť a nesprávne otáčanie a cúvanie. Z hľadiska miesta sa viac ako 60% nehôd stalo v obci.

bicykel nehoda

Piešťany v počte nehôd obsadili tretie miesto od konca, najviac sa ich stalo v Trnave a najmenej v Hlohovci. Pred nami sa umiestnila ešte Skalica. Počas sledovaného obdobia sa v piešťanskom okrese stalo 22 nehôd, o jednu viac ako v minulom roku. Zranených pri dopravných nehodách bolo sedem osôb (-1 oproti 2014), z toho nikto nezomrel ani nebol ťažko zranený. Alkohol zaúradoval v šiestich prípadoch, čo bolo o štyri viac ako v minulosti. Jednu nehodu zavinil chodec a jednu cyklista.

Zdroj: Tlačová správa KRPZ, foto: archív PNky

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972