Vo štvrtok 26. októbra chystajú v Hlohovci blokádu mosta cez rieku Váh. Jej iniciátormi sú nezávislí kandidáti na posty poslancov Trnavského samosprávneho kraja Karol Babic, Stanislava Brestovanská a Patrik Voltmann, podporujúci kandidáta na post župana Jozefa Viskupiča. Most plánujú zablokovať od 16:00 h na 15 minút.

„Už máme dosť čakania v kolónach pred Hlohovcom! Terajší župan do Hlohovca už ani netrafí, asi sa mu nechce stáť v tej zápche. Nebudeme ďalej čakať, kedy sa Trnavská VÚC začne vážne zaoberať dopravným kolapsom pred Hlohovcom na ceste, ktorú spravuje. Chceme zmenu v Trnavskej VÚCke, aj preto chceme vymeniť súčasných poslancov aj župana. A teraz je ten správny čas pripomenúť všetkým kandidátom na trnavského župana, že súčasťou župy sme aj my, Hlohovčania,“ vyjadrili sa organizátori blokády, ktorí chcú takto ukázať budúcim županom, že musia vyriešiť aj tento problém.

Cesta pred mostom v Hlohovci sa upcháva vozidlami najmä ranných a popoludňajších špičkách, kedy sa v smere od Trnavy vznikajú dlhé kolóny.

V minulosti vedenie mesta Hlohovec chcelo vybudovať dočasný montovaný most typu Bailey Bridge, ktorý mal byť vyhradený len pre osobné autá, cyklistov, chodcov, zámer však realizovaný nebol.
-red- Foto: FB Fraštačania

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972