Z Moravian alebo Banky pôjdu šoféri do Piešťan najbližšie dva mesiace iba po obchádzkových trasách. Navedú ich na ne žlté značky, ktoré musia cestári osadiť aj v susedných okresoch.

DSC_0066

Posledné autá a autobusy prejdú po Krajinskom moste v utorok 1. júla pred 8.00 h. Kvôli rekonštrukcii bude jediné cestné premostenie Váhu v Piešťanoch zatvorené až do 31. augusta.

Kratšia obchádzková trasa meria približne 25 km a vedie z Piešťan po ceste I/61 v smere na Hornú Stredu až po križovatku s D1. Ďalej po diaľnici na Trenčín po križovatku v obci Lúka a odtiaľ po ceste II/507 do cieľa obchádzky. Diaľnica nebude v tomto úseku počas trvania uzávierky mosta spoplatnená.

Vodiči môžu ísť aj po ceste I/61 cez Drahovce, Madunice, Červeník do Trakovíc a potom na Hlohovec, kde je ďalší most cez Váh. Táto trasa je o 25 km dlhšia.

REKLAMA

heaven rest

Počas letných prázdnin prídu prímestské autobusy iba k mostu. Cestujúci z nich musia vystúpiť, prejsť pešo po súbežnej lávke a na opačnej strane nastúpiť do iného autobusu. Budú na to potrebovať dva lístky. Cestovné sa nezvýši. Nové spoje kyvadlovej dopravy medzi stanicou a Krajinským mostom (zastávka Vajanského) nájdete tu.

Spoje mestskej hromadnej dopravy, ktoré majú zastávky aj na Kúpeľnom ostrove, budú končiť a začínať pred Auparkom. Cestujúci sa na nich do kúpeľov preto nedostanú. Upravený cestovný poriadok linky č. 1 nájdete tu a linky č. 11 tu.

Podľa akutalizovaných informácií zo SAD Trnava je počas uzávierky zrušená linka č. 205503 Senica  – Piešťany – Banská  Bystrica. Linka č. 505503 Liptovský Mikuláš – Banská Bystrica – Bratislava vynechá zastávku Piešťany a pôjde v smere z Liptovského Mikuláša do Bratislavy cez dočasnú zastávku Banka, Krajinský most a bude pokračovať cez Hlohovec do Bratislavy. Ostatné diaľkové spoje sú upravené individuálne a cestujúci sa musia informovať u jednotlivých dopravcov.

Policajné autá a sanitky môžu využívať Kolonádový most. Preto kompetentní žiadajú chodcov o zvýšenú opatrnosť aj na Kúpeľnom ostrove. Na to, aby tadiaľ nechodili iné vozidlá, dohliadne mestská polícia.

Zmenené cestovné poriadky prímestských liniek si môžete stiahnuť v formáte PDF:

linka č. 203403 – Hlohovec – Radošina – Piešťany

linka č. 204407 – Piešťany – Moravany nad Váhom – Hubina

linka č. 204408 Piešťany – Moravany nad Váhom – Modrová – Nová Lehota

linka č. 204412 – Piešťany – Sokolovce – Hlohovec

linka č. 204424 – Piešťany – Radošina – Nitra

linka č. 204426 Piešťany – Lúka nad Váhom – Beckov – Trenčín

Zdroj: SAD Trnava Foto: TTSK

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972