Pomoc pri požiaroch aj dopravných nehodách v obciach na ľavom brehu Váhu bude počas letných prázdnin meškať. Vozidlá nad 3,5 tony totiž po Kolonádovom moste neprejdú. Piešťanským hasičom majú vypomáhať kolegovia z Nového Mesta nad Váhom, Hlohovca a Topoľčian.

krajinsky most hasicijpg

Ak sa stane podobná dopravná nehoda ako včera v Moravanoch nad Váhom, na nevyhnutnú techniku budú musieť zranení čakať dlhšie. Po čelnej zrážke dvoch automobilov museli piešťanskí hasiči v stredu popoludní vyslobodzovať jedného z vodičov s hydraulickým zariadením. Do nemocnice ho potom previezol vrtuľník. Ak by sa nehoda stala o mesiac neskôr, počas uzávierky Krajinského mosta, hasiči by na miesto možno neprišli včas.

Vozidlo s potrebnou technikou totiž podľa posledných informácií z mestského úradu po Kolonádovom moste neprejde. Trnavský samosprávny kraj aj Správa a údržba ciest TTSK pritom opakovane deklarovali, že náhradnou trasou pre všetky záchranné zložky bude práve Kúpeľný ostrov. „Čo sa týka pohybu záchranárov a hasičov, táto otázka bola vyriešená cez Kolonádový most a nič sa na tom nezmenilo,“ povedal na aprílovom krajskom zastupiteľstve župan Tibor Mikuš. Investorom opravy Krajinského mosta je Správa a údržba ciest TTSK.

„S ohľadom na statickú odolnosť konštrukcie Kolonádového mosta bude prevádzka mosta obmedzená iba pre vozidlá, vykonávajúce špeciálne úlohy, ak ich celková hmotnosť neprekročí hodnotu 3,5 t,“ informoval dnes Tibor Hlobeň z kancelárie primátora.

Vyjadrenie statika je záväzné aj pre hasičov. Tí nedisponujú žiadnym zásahovým vozidlom s hmotnosťou do 3,5 t. „Územie na druhej strane Váhu majú zabezpečené aj v rámci koordinácie najmä z pohľadu dojazdových časov s hasičskými zbormi v susedných okresoch Nové Mesto nad Váhom, Hlohovec a Topoľčany. V prípade výjazdov však z technických príčin treba rátať s určitým oneskorením, ktoré sa budú snažiť minimalizovať,“ dodal Tibor Hlobeň.

„Okresné riaditeľstvo bude prostredníctvom Krajského riaditeľstva HaZZ v Trnave spoločne s Krajskými riaditeľstvami HaZZ v Trenčíne a v Nitre optimalizovať požiarno-poplachový plán v dotknutom území v čase uzávierky za účelom dosiahnutia efektívneho nasadzovania síl a prostriedkov v závislosti od predpokladaného charakteru udalosti,“ uviedol krajský hovorca hasičov Tomáš Bílik.

REKLAMA

heaven rest

Po Kolonádovom moste budú môcť počas dvojmesačnej uzávierky prechádzať iba zdravotníci a polícia a to rýchlosťou 20 km/h. V nočných hodinách budú používať len svetelnú výstražnú signalizácia. Na dodržanie týchto pravidiel dohliadne nepretržitá služba uniformovaných členov mestskej polície, ktorí každý iný pokus prejazdu cez most na mieste bez výnimky vyriešia blokovou pokutou.

„Mesto Piešťany a Slovenské liečebné kúpele a.s. v tejto súvislosti žiadajú chodcov, ktorí budú v letných mesiacoch prechádzať cez Kolonádový most a Kúpeľný ostrov, aby v záujme vlastnej bezpečnosti neignorovali svetelnú alebo zvukovú signalizáciu vozidiel záchrannej služby a polície a v danej chvíli zvýšili ostražitosť. Zároveň sa vopred ospravedlňujeme za prípadné komplikácie. Všetky dopravné zmeny a obchádzkové trasy na spomenutom území budú vyznačené dočasným dopravným značením,“ uzavrel Tibor Hlobeň z kancelárie primátora.

O reakciu sme požiadali aj Trnavský samosprávny kraj. Uverejníme ju hneď potom, ako nám bude doručená.

Text: Martin Palkovič/Tlačová správa MsÚ

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972