Pravidelné jarné upratovanie už odštartovali študenti stredných škôl, ktorí počas uplynulých dní nazbierali desiatky vriec najmä naplavených a nafúkaných odpadkov na brehoch našej rieky a vodnej nádrže. Pripojiť sa môžu všetci, ktorým svoje okolie nie je ľahostajné – upratovanie organizujú aj  túto sobotu 21. marca dopoludnia aktivisti z občianskeho združenia Sĺňava.

upratovanie

„Hreje ma pri srdci, že sa táto aktivita udržala už päť rokov a okrem nás dospelých napríklad aj študenti počas maturitných týždňov upratujú okolie Váhu a Sĺňavy. Rád by som týmto tiež vyjadril poďakovanie všetkým zúčastneným,“ hovorí organizátor Michal Fiala, ktorý zároveň pozýva ďalších aktívnych Piešťancov  na sobotňajšiu brigádu: „Zraz bude o 10-tej dopoludnia u Dina, odporúčame priniesť pracovné rukavice. Aj kúščok dobrej kapustnice bude…,“ dopĺňa.

REKLAMAbanner-marec01

A po užitočne strávenom dopoludní si na Sĺňave môžete užiť aj sobotňajšie popoludnie – Folklórny súbor Žito tu totiž chystá tradičné Vítanie jari aj s pálením Moreny.

Jarné upratovanie celkovo koordinuje odbor životného prostredia piešťanskej radnice, ktorý má i harmonogram čistenia jednotlivých lokalít. Zapojiť sa ešte môžu i ďalšie školy, jednotlivci, či firemné kolektívy.

-ad-, foto: archív redakcie

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972