Aktuality

Umelú ľadovú plochu uzavrelo rýchle oteplenie

By 27. februára 2012No Comments

Zima sa už končí aj v centre mesta. Služby mesta Piešťany definitívne uzavreli ľadovú plochu na Winterovej ulici v piatok 24. februára.

[singlepic id=25101 w=320 h=240 float=left]„V dňoch, keď sú teploty vyššie ako 6 stupňov, nedokážeme udržať ľad. Preto sme prevádzku ukončili. Vypli sme strojovňu a ľad sa pomaly rozpúšťa. Už v piatok nám to totiž kompresory neutiahli,“ informoval Milan Nedelka zo Služieb mesta Piešťany a dodal, že uzavretie plochy bolo naplánované na koniec februára.

Štatistiky o návštevnosti a nákladoch zatiaľ nie sú spracované, dostupné budú podľa jeho slov v priebehu budúceho týždňa. Plocha fungovala od 17. decembra, takže v takmer identickom období ako minulú sezónu (od 16. decembra 2010 do 28. februára 2011). Vtedy ju využilo v priemere 28 korčuliarov denne a náklady na prevádzku boli 10-tisíc eur.

Začiatkom uplynulej zimnej sezóny bolo nadpriemerne teplé počasie, ktoré neskôr vystriedali dlho trvajúce mrazy. Tie zapríčinili zamrznutie aj prírodných vodných plôch. Poriadne mrzlo aj počas Karnevalu na ľade (3. februára), ktorý každoročne organizuje Mestské kultúrne stredisko. Ľadovú plochu počas neho zaplnili desiatky detí.

Text a foto: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972